loader

Bilim ve Teknoloji

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, "TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü envanterinde 2018 yılı sonu itibarıyla 91 dize..

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp uygulamasında iPhone kullanıcılarına özel olarak gelen Face ID ve Touch ID desteğinde büyük..

- TÜYAP tarafından düzenlenen "Kozmetik ve Kişisel Bakım", "Ev'leniyoruz" ve "Mobilya" fuarları başladı

TÜYAP AŞ, 21-24 Şubat'ta Eskişehir Ticaret Odası-TÜYAP Fuar Merkezi'nde düzenleyeceği üç fuar için hazırlıklarını sürdür..

BTK, Turkcell'e İstanbul ve İzmir'de, Vodafone Türkiye'ye İstanbul ve Ankara'da, TTMobil'e İstanbul'da 5G deneme izni ve..

Aquila ve Bursa Uzay ve Havacılık'ın sahibi Celal Gökçen, Türkiye'de üretimini planladığı "Türk Kartalı ALPINA" uçak tas..

Savunma, havacılık ve uzay sanayisinde faaliyet gösteren 27 firmanın katılımıyla Türkiye'nin en büyük kümelenmesi SAHA İ..

Yapay zeka, son yıllarda baş döndürücü bir hızla gelişirken, kamuoyu ‘endişeliler’ ve ‘umutlular’ olarak ikiye ayrılıyor..

BTK verilerine göre, geçen yılın eylül ayı sonu itibarıyla 3G abone sayısı 8,7 milyona gerilerken, 4,5G abone sayısı 69,..

Eskişehir'deki bir firma tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen SCADA yazılımı,

TEI, Anka'yı uçurmak için gün sayan özgün İHA motoru PD170'in üst versiyonu olarak geliştirilmesi planlanan 210 beygir g..

Vatandaşlar artık Pasaport ve sürücü belgesi başvuru durumunu e-Devlet Kapısı üzerinden sorgulayabilecek.

Eskişehir'de, FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlenen operasyonda "ByLock" kullandıkları öne sürülen 2 şüpheli yakalandı.