loader

Spor

FUAT ÇAPA'DAN ÇOK ÖZEL AÇIKLAMALAR!

FUAT ÇAPA'DAN ÇOK ÖZEL AÇIKLAMALAR!

FUAT ÇAPA'DAN ÇOK ÖZEL AÇIKLAMALAR!

Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa Kanal26 ekranında yayınlanan Söylemek Lazım programına telefonla bağlanarak, program yapımcısı Süha Bozkurt’un çok özel sorularına cevaplar verdi. İşte Fuat Çapa’nın açıklamalarından satır başları:

“OLUMSUZLUKLARI KONUŞMANIN BİR FAYDASI YOK”

Olumsuzlukları konuşmanın hiçbir faydası katkısı yok. Artık kamuoyu da yaşamış olduğumuz bütün sıkıntıları biliyor.Yani biz buraya ağlamak için gelmedik. Dört dörtlük olmasını beklemiyorduk. Bilerek de geldik bazı şeyleri. Ama şunu da gördük buradaki sevda buradaki istek buradaki arzu birleşirse bunun altından Eskişehirspor kalkacaktır. Ama hemen olacak bir olay da değil bu. Bir ayda iki ayda üç ayda bir yılda hemen olacak bir olay değil. Yani bu bir süreç. Eskişehirsporun tekrar su üzerine çıkabilmesi için fedakarlıklar gerekir. Biz bir bomba aldık. Yani buraya gelirken zaten belli bir fedakarlık yaparak geldik.

Transfer yasağına da değinen Çapa şunları söyledi: “Sportif anlamda transfer yasağı tamamen beklenmedik bir şeydi. Diğer anlamda ondan sonraki süreç birbiriyle bağlantılı gelişti. Transfer yasağını kaldırabilseydik şu an olduğumuz konumda da bulunmazdık.

Zirvede olan takımın yanına da birilerini aramanıza gerek yok zaten.Herkes o portrede olmak istiyor bu da bir gerçek. Bu kulübün her anlamda herkese ihtiyacı var. Kimisinin duası kimisinin parası misali. Ama Eskişehirsporu seviyorum demek ,sevdalısıyım demek, ben Eskişehirspor taraftarıyım demek de yetmiyor.Burada artık herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerek. İcra kuruluyla ilgili siz de zaten iki gündür takip ediyorsunuzdur sosyal medyadan bazı kurumları dolaştık onlardan olumlu yanıtlar alıyoruz. Fakat artık önemli olan bunun icraatini görebilmek. İnşallah bunları da görürüz ama önümüzde iki hafta gibi çok önemli bir süreç var lisansını çıkaramadığımız arkadaşlarla ilgili. Eğer bunları yerine getiremeyecek olursak vermiş olduğumuz bütün çabalar yok olacak bu da en üzücü olay olur.”

“ESKİŞEHİRSPOR İLE UYANIYORUM!”

Eskişehirspor’a olan sevgisini “Ben size şu kadarını söyleyeyim. İnanın bana bak geceleyin uyandığımda Eskişehirspor’la uyanıyorum. Yani gece dışarıya çıktığımda lavaboya çıktığımda Eskişehirspor’la uyanıyorum. Tekrar yatağa girdiğimde de aynı şekilde.” diyerek dile getiren Fuat Çapa Osmanlıspor maçı ile ilgili açıklamaları da şu şekildeydi:

“Geçen hafta sadece spor olarak değil oyun olarak da gayet iyi şeyler yaptık bu bir gerçek. Sahadaki mücadele olsun, oyun olsun güzel bir galibiyet aldık. Bundan sonraki süreçte biraz rahatlayacağız.İki üç hafta iyi oynadık sonraki iki üç hafta malesef beklentilerin altında kaldık. Tabi insanlar yavaş yavaş eleştirmeye başlıyor gayet normal futbolun doğasında da bu var.Ama geçtiğimiz haftaki performansı önümüzdeki maçlara yüzde yüzünü değil daha fazlasını koymak zorundayız.Karşımızdaki takım sonuçta Süper Lig’den yeni düşmüş bir takım. Geçtimiz sezon Süper Lig’de hatta Avrupa kupalarında çok sayıda maça çıkmış bir takım. Yani bunun bilinciyle çıkıyoruz. Motivasyon anlamında disiplin anlamında oyun içerisindeki yardımlaşma anlamında yani bu karşılaşmada galip gelebilmek için ne gerekiyorsa yapmak zorundayız geçtiğimiz hafta olduğu gibi. ”


Yorum Yap